WARSZTATY MYDLARSKIE W 0 „B”

25 czerwca  Pszczółki uczestniczyły w warsztatach mydlarskich, które uświadomiły  dzieciom, iż powszechnie znane im mydło: pachnące, kolorowe, stanowiące nieodłączny element zabaw podczas kąpieli, stanowi nie tylko atrybut czystości, ale może również stać się niepowtarzalnym dziełem sztuki.

Podczas warsztatów dzieci poznały historię powstawania mydła, dowiedziały się, z jakich składników tworzone są mydlane kostki, a także jak to się dzieje, że w mydełkach zamknięta jest moc kwiatowych i owocowych zapachów oraz gama niezwykłych barw. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać mydełka glicerynowe o różnych kształtach, zapachach i kolorach –  pozytywnym wrażeniom sensorycznym podczas twórczej pracy nie było końca.

Własnoręcznie wykonane mydełka zostały wręczone następnego dnia w sali teatralnej podczas „Wiosennego koncertu dla Mamy i Taty”, gdzie dzieci przebrane za kwiaty prezentowały część artystyczną przygotowaną specjalnie dla swoich najbliższych. Mydełka stały się nietuzinkowym upominkiem, dostarczającym wiele radości nie tylko małym twórcom – ofiarodawcom, ale i obdarowanym.

Wychowawcy 0 „b”

 

Może Ci się również spodoba