RECYKLING TO WAŻNA SPRAWA, ALE I ZABAWA

W tym roku przedszkolaki w trakcie wakacyjnego dyżuru promowały postawę proekologiczną, przejawiającą się w trosce o jakość życia na Ziemi. Jak wiadomo, recykling to jeden z najbardziej proekologicznych sposobów postępowania z odpadami. Polega on na zapobieganiu powstawania nadmiernej ilości śmieci dzięki ich ponownym wykorzystaniu, dlatego też do tworzenia wszystkich prac technicznych dzieci wykorzystywały materiały z tzw. „odzysku”.

Przedszkolaki  uruchomiły swoją wyobraźnię, co pozwoliło im stworzyć wspaniałe dzieła. Sala zamieniła się w warsztat pracy, wyposażony w różnorodne materiały recyklingowe, takie, jak: opakowania, pudełka, korki, butelki oraz – niezbędne do pracy: farby, bibułkę, plastelinę i wiele innych. Ten bogaty wybór materiałów pozwolił dzieciom na stworzenie fantastycznych przedmiotów codziennego użytku i własnych zabawek.

Tworzenie własnych dzieł sprawia małym artystom  ogromną satysfakcję, a przede wszystkim buduje  poczucie pewności siebie  oraz umacnia wiarę w to, że można małymi czynami zrobić wiele dla wspólnego środowiska.

Wychowawcy 0b

 

Może Ci się również spodoba