BEZPIECZNI NA DRODZE

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego oddział  przedszkolny  podjął szereg działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do  i ze Szkoły.

Już w pierwszych dniach września Pszczółki zapoznały się  z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach: omawialiśmy podstawowe przepisy ruchu drogowego, zwracając uwagę na znajdujące się przy Szkole znaki drogowe, przypomnieliśmy sobie także numery alarmowe. Każdy z uczniów otrzymał opaskę odblaskową na rękę. W celu utrwalenia wszystkich zasad bezpiecznego poruszania się po przejściu dla pieszych udaliśmy się na pobliskie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Pszczółki wykonały także własne znaki drogowe – okazało się, że doskonale orientują się poruszanej tematyce.

Propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ważnym elementem edukacji poświęconej bezpieczeństwu dzieci. Omówienie podstawowych zasad ruchu drogowego, bezpiecznego korzystania z jednośladów czy rolek, z pewnością przyczyni się do ukształtowania u dzieci właściwych nawyków oraz postaw służących bezpieczeństwu na drodze.

Wychowawcy 0b

 

Może Ci się również spodoba