KLASA I C – PIERWSZY MIESIĄC NAUKI ZA NAMI !

Właśnie minął pierwszy miesiąc spotkania Pierwszoklasistów ze Szkołą. W tym czasie wydarzyło się tak wiele… Niepewność przeplatała się z ciekawością, a radość ze łzami.
Ale teraz, możemy już z całą pewnością powiedzieć, że był to dla nas dobry czas. Zdążyliśmy lepiej się poznać i sporo nauczyć.

Uczniowie klasy I c z dużym zaangażowaniem i wielkim zapałem zaangażowali się w  swoją szkolną przygodę. Okazało się nawet, że nauka wcale nie musi być nudna. Uczymy się chętnie i z całych sił. Na lekcjach jesteśmy aktywni.
Odkrywamy nowe fakty, i uczymy się przez zabawę. Staramy się zrozumieć – po co nam cała ta nauka ? I wiecie co… jeszcze chwile nam to zajmie, zanim w 100% znajdziemy odpowiedź na to pytanie. Ale już teraz, każdy uczeń, wie doskonale, że zdobywa nową wiedzę dla siebie – nie dla mamy czy taty, nie dla Pani, czy plusa w dzienniku. Każde dziecko robi to dla siebie, bo tylko dzięki nauce, stanie się bardziej niezależnym i wartościowym człowiekiem.

Za nami już pierwsze: poznane literki, udane próby pięknego pisania i czytania, prace plastyczno – techniczne, wspólne wyjścia, zabawy na świeżym powietrzu, wybory trójki klasowej, uroczystości, spotkania.

Mam  nadzieję, że Pierwszoklasiści w kolejnych miesiącach będą nadal działać aktywnie, a Szkoła będzie zaskakiwać ich radośnie i pozytywnie!

wychowawca klasy

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba