ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

10 października dzieci z oddziału przedszkolnego, chcąc uczcić Światowy Dzień Drzewa, wybrały się na wycieczkę do lasu Rejkowizna w Świdniku, gdzie uczestniczyły w  zajęciach poświęconych edukacji leśnej. Uczniowie z  dużym zainteresowaniem i skupieniem poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając oraz oglądając różne okazy leśnej fauny i flory: liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady. Każdy starał się także usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Po lesie oprowadzała nas i z wielką pasją o nim opowiadała pani  Magda – leśniczy. Przedszkolaki  wykazały się świetną znajomością tematyki związanej z ochroną przyrody. Podkreśliły fakt, że las to zielone płuca Ziemi, naturalny filtr powietrza i w związku z tym należy szczególnie dbać o nasze lasy –  nie zostawiając w nich śmieci, nie rozpalając ognia, nie hałasując, nie płosząc zwierząt. Na zakończenie wycieczki dzieci miały okazję piec pyszne kiełbaski przy ognisku, przygotowanym przez pracowników Nadleśnictwa Świdnik w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu, które nie zagrażało pożarem lasu. Uczniowie z wielkim smakiem zjadły upieczone samodzielnie kiełbaski.

Poniedziałkowa wycieczka stanowiła doskonałą okazję do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy dotyczącej natury oraz kształtowania postaw proekologicznych od najmłodszych lat.

Światowy Dzień Drzewa – 10 października, na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń ekologicznych w naszym oddziale przedszkolnym.

Wychowawcy 0b

Może Ci się również spodoba