SZKOLNE KOŁO MODLITEWNE I NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE W PARAFII NSJ

Szkolne Koło Modlitewne

Dnia 7 października 2022 roku we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny różańcowej,  już po raz drugi rozpoczęliśmy spotkania Szkolnego Koła Modlitewnego.

Na spotkaniach SKM modlimy się jednym dziesiątkiem Różańca w intencjach podawanych przez uczniów, a także dotyczących aktualnych wydarzeń religijnych i społecznych. W tym roku szczególną intencją jest modlitwa o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

Każdą modlitwę poprzedza krótkie rozważanie dotyczące odmawianej tajemnicy, oraz zapoznanie z wydarzeniami dotyczącymi objawień Matki Bożej, które miało miejsce w Fatimie.

W zajęciach uczestniczą uczniowie, skupieni w dwóch grupach: grupa I – środa 12:30-12:50, grupa II – piątek  12:40-13:00.

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę SKM nie tylko uczniów, ale także nauczycieli naszej Szkoły.

 

Nabożeństwo różańcowe w parafii NSJ

Dnia 12 października 2022 roku w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w nabożeństwie różańcowym. Jako wstęp do modlitwy posłużyły słowa świętego Jana Pawła II o różańcu:

„Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.”

„Od wieków z różańcem w ręku przychodzili tu pielgrzymi różnych stanów, rodziny i całe parafie, aby od Maryi uczyć się miłości do Chrystusa. I wybierali w ten sposób szkołę najlepszą. Rozważając bowiem tajemnice różańcowe patrzymy na misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jej oczyma, przeżywamy je tak, jak Ona w swym sercu matczynym je przeżywała. Odmawiając różaniec rozmawiamy z Maryją, powierzamy Jej ufnie wszystkie nasze troski i smutki, radości i nadzieje”.

Tego dnia rozważaliśmy tajemnice chwalebne, a rozważania  przygotowali i poprowadzili katecheci z naszej Szkoły. Niektórzy uczniowie odmawiali Pozdrowienie anielskie przez mikrofon.

Wielką radością było to, że uczniowie nie przybyli sami, ponieważ towarzyszyli im rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i inni bliscy, a także koleżanki i koledzy z innych szkół.

Karol Morawski

Może Ci się również spodoba