„TO BYŁY PIĘKNE DNI” – WAKACYJNE WSPOMNIENIA „STOKROTEK”

Po kilku tygodniach zajęć i zabaw w przedszkolu dzieci z grupy „ Stokrotki” postanowiły wrócić do wakacyjnych wspomnień. Przyniosły swoje pamiątki z wakacji: pocztówki, zdjęcia i inne ciekawe przedmioty, które z  dumą prezentowały oraz pięknie opowiadały o swoich wakacyjnych przygodach. Dzięki relacjom kolegów i koleżanek, dzieci dowiedziały się, jak wiele atrakcyjnych miejsc znajdujących się w Polsce można odwiedzić podczas wakacji. Przeliczały, klasyfikowały oraz tworzyły przyrodnicze zbiory z przyniesionych wakacyjnych pamiątek.

Z ciekawością wszyscy wysłuchali historii dotyczących bursztynu, dzięki którym dowiedzieli się, czym jest bursztyn, jakie jest jego pochodzenie, jakie właściwości oraz  zastosowanie. Dzieci oglądały różnorodne okazy bursztynu; poszerzały także swoją wiedzę na temat tego, kiedy i w jaki sposób należy szukać tego pięknego, morskiego skarbu.

Wielką atrakcją okazała się zabawa w „Poszukiwaczy bursztynu”. Dzieci z zaangażowaniem szukały małych bursztynków w piasku, używając szkieł powiększających.  Sprawdzały przy tym, czy nie ukrył się w nich jakiś owad.  Był to bardzo ciekawy czas, wypełniony nie tylko  wakacyjnymi wspomnieniami, ale także nauką.

Justyna Wiśniewska

Może Ci się również spodoba