UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W LUBLINIE

11 października 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublinie odbyła się w obecności Dyrektora Szkoły – Pani Iwony Pańpuch doniosła uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów SP1 dzieci klas pierwszych.

W uroczystości brali udział uczniowie klas: I „a”, I „b” i I „c” wraz z wychowawcami, p. Alicją Pruchniak, p. Małgorztą Wajszczuk, p. Żanetą Kurzawską i zaproszonymi gośćmi, m.in. przedstawicielami Rady Rodziców, rodzicami i krewnymi bohaterów dnia, nauczycielami, pracownikami obsługi i administracji.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem SP 1, uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i Szkoły, godnie reprezentować swoją Szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia i uczennicę SP 1 każdą pierwszoklasistkę i każdego pierwszoklasistę: od tej chwili dziewczęta i chłopcy stali się nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny! Wyjątkowy dzień uświetniła okolicznościowa prezentacja artystyczna w wykonaniu pierwszoklasistów.

Następnie Pani Dyrektor Iwona Pańpuch skierowała do zgromadzonych najserdeczniejsze życzenia: uczniom życzyła pięknego radosnego i bezpiecznego czasu spędzonego w Szkole, obfitującego w bardzo dobre oceny, możliwość realizacji planów naukowych i rozwój   zdolności indywidualnych, a także nawiązywania nieprzemijających przyjaźni; rodzicom uczniów Pani Dyrektor życzyła zadowolenia z postępów dzieci w nauce, dobrej współpracy z nauczycielami i jak najwięcej okazji do dumy ze swoich pociech. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za przygotowanie spotkania, po czym  uczniowie otrzymali pamiątkowe książki i dyplomy od Rady Rodziców, a następnie  wraz z najbliższymi udali się na poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

Naszym drogim  uczniom z klas pierwszych życzymy wielu sukcesów w murach naszej Szkoły!

Żaneta Kurzawska

Małgorzata Wajszczuk

Alicja Pruchniak

 

Może Ci się również spodoba