UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE Z OBCHODAMI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W LUBLINIE

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami,
Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”

J.Korczak

 14 października – Dzień Edukacji Narodowej, upamiętniający powstanie pierwszego organu państwa do spraw szkolnictwa – Komisji Edukacji Narodowej, święto polskiej nauki, obchodzone jest w naszej Szkole bardzo uroczyście.

Tegoroczne spotkanie społeczności szkolnej z tej okazji uświetnili uczniowie z klas 2 „a” i 3 „a” dzięki  artystycznej prezentacji  słowno – muzyczno – choreograficznej. Warto podkreślić, że podczas spotkania pierwszy raz zaprezentował się chór szkolny „Słowiki Konarskiego”.  Młodzi artyści śpiewem, recytacją  oraz tańcem wyrazili swoje podziękowanie oraz przekazali słowa uznania dla trudnej pracy nauczycieli, ich zaangażowania wkładanego w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń,  codzienną troskę o dobro swoich uczniów.

Obecna na uroczystości Pani Dyrektor Iwona Pańpuch z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzyła uczniom wytrwałości w dążeniu do doskonalenia wewnętrznego poprzez kontakt z wiedzą, ale przede wszystkim dzięki pracy nad sobą, opartej o osobiste przemyślenia inspirowane  doświadczeniami społecznymi, naukowymi i artystycznymi oraz szacunkiem wobec uznanych wartości.

Nauczycielom podziękowała za codzienny trud: pracę w związku z działaniami edukacyjnymi oraz za pomoc w odkrywaniu przez najmłodszych drogi życiowej każdego z nich.

Wszystkim zebranym życzyła, by ich wspólne działania w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublinie zaowocowały rzetelną pracą, solidną wiedzą, umiejętnościami, a także dobrem, pięknem i szlachetnością, zaś przede wszystkim – gotowością do służenia wsparciem Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi.

Justyna Krzywicka

 

Może Ci się również spodoba