ZAJĘCIA PROZDROWOTNE W KLASIE 2″B”

Uczniowie klasy 2B wzięli aktywny udział w zajęciach dotyczących dbania o zdrowie. Podczas lekcji  uczniowie precyzowali, w jaki sposób należy pojmować holistycznie zdrowie. Przypominali sobie, czym jest profilaktyka zdrowotna i w jaki sposób można dbać o zdrowie. Zajęcia podzielone zostały na trzy części: 1. ZDROWE ODŻYWIANIE – MÓJ ZDROWY TALERZYK; 2. ZDROWIE PSYCHICZNE – MOJE SAMOPOCZUCIE; 3. AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I JEJ WPŁYW NA ZDROWIE. W związku z tym, uczniowie korzystając z różnych źródeł informacji, poznawali różnorodne produkty spożywcze, ich wartości odżywcze i przydatność dla naszego organizmu. Następnie tworzyli prace plastyczne pt. „Mój zdrowy talerzyk”, stosując zdobytą wcześniej wiedzę w praktyce, wskazując zapotrzebowanie organizmu na węglowodany, tłuszcze, białka.

Następnie uczniowie wymienili się poglądami na temat swojego samopoczucia oraz jakości  kontaktów społecznych z rówieśnikami.

Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie  pracy technicznej z warzyw i owoców „Owocowo-warzywne inspiracje”. Następnie uczniowie udali się na spacer i zakończyli dzień pobytem na świeżym powietrzu, korzystając z nowopowstałego szkolnego placu zabaw.

Paulina Mielniczuk

 

 

Może Ci się również spodoba