SUKCES SPORTOWY UCZNIÓW SP1 W TURNIEJU SZACHOWYM

8 listopada 2022 r. uczniowie klas drugich, trzecich oraz czwartych naszej Szkoły uczestniczyli już po raz drugi w  Turnieju Szachowym w ramach współzawodnictwa sportowego szkół miasta Lublin – w kategorii Igrzyska Dzieci, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie.

Do konkursu przystąpili:  Lena Bartyzel (kl.4b), Sabina Gospodarek (kl.4b), Aleksandra Pańpuch (kl.4b), Aleksander Kurzawski (kl.4b), Arina Tumanovska (kl.3b), Antoni Staroń (kl.3b) i Yehor Ivanichenko (kl.2c).

Do rozgrywek zgłosiło się 51 miłośników szachów z klas: I – VI. Turniej szachowy rozgrywany był systemem szwajcarskim, a podczas całego turnieju rozegrano 7 rund w tempie 15 minut na zawodnika.

W wyniku rozgrywek drużynowych dziewcząt nasza Szkoła zdobyła II miejsce. Drużynie chłopców udało się natomiast wywalczyć VII miejsce.

W kategorii indywidualnej, najlepsza okazała się uczennica klasy 4b – Aleksandra Pańpuch, zajmując II miejsce.

Wszystkim reprezentantom naszej Szkoły należą się ogromne brawa. Choć poziom tegorocznych zmagań młodych szachistów był bardzo wysoki uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do rywalizacji przebiegającej w miłej i serdecznej atmosferze.

Serdeczne gratulacje zwycięzcom i nagrodzonym złożyła Pani Dyrektor Iwona Pańpuch, życząc dalszych sukcesów.

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba