KOMPAS KREATYWNOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Kreatywność jest niezwykle potrzebną i powszechnie pożądaną kompetencją. W dzisiejszym świecie, funkcjonującym w coraz szybszym tempie, konieczna jest elastyczność, umiejętność nieszablonowego myślenia i poszukiwania rozwiązań problemów, które zaskakują nas każdego dnia. Czy szkoła może wspierać kreatywność uczniów i uczennic? Zdecydowanie tak. W tym właśnie celu powstał projekt bazujący na autorskim pomyśle Doroty Jankowskiej i Aleksandry Gajdy „Kompas Kreatywności”. Trening ten jest opartą na dowodach naukowych metodą propagowania i upowszechniania kreatywności wśród dzieci. Poza rozwojem twórczego myślenia, wspiera także wrażliwość kulturową uczestników i dostarcza wiedzy na temat różnych kultur. Trening ma także na celu wzmacnianie własnej tożsamości kulturowej uczniów i uczennic.
Miło nam poinformować, iż nasza Szkoła zakwalifikowała się do udziału w programie, który będzie realizowany w klasie 2 C w bieżącym  roku szkolnym oraz w  następnym, 2023/2024.

Może Ci się również spodoba