GRUDZIEŃ W KLASIE 4 „C”

6 grudnia w klasie IV ”c” miało miejsce radosne wydarzenie: świętowaliśmy mikołajki! Przystrojeni w mikołajkowe czapki, rozpoczęliśmy uroczystość od wzajemnego wręczenia prezentów. Wymiana prezentów wiązała się z niespodzianką, ponieważ  kupowaliśmy je dla wylosowanej wcześniej osoby, nie zdradzając, kto nią jest. Tegoroczne mikołajki upłynęły nam w bardzo przyjemnej przedświątecznej atmosferze.

Choinka jest nieodzownym atrybutem Bożego Narodzenia – dzięki niej dom nabiera niepowtarzalnego, świątecznego charakteru. Warto wiedzieć, że bożonarodzeniowe drzewko w naszych domach pojawiło się  stosunkowo niedawno – na początku XIX wieku. W połowie grudnia  przygotowaliśmy kolorowy łańcuch, bombki i inne ozdoby, które posłużyły do przystrojenia klasowej choinki. Udekorowaliśmy również salę lekcyjną, by jak najbardziej przypominała nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia.

W ostatnim tygodniu przed świętami zorganizowaliśmy klasowe spotkanie opłatkowe, które rozpoczęto odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza, poświęconego Narodzeniu Jezusa. Następnie wychowawczyni przekazała uczniom życzenia świąteczne i noworoczne, po czym wszyscy indywidualnie nawzajem sobie składali życzenia. Na naszym świątecznym stole pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne spożywane w polskich domach, m.in. barszcz czerwony  z uszkami, pierogi, sernik, kompot z suszu. Dzięki tej uroczystości  mogliśmy już poczuć niepowtarzalną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Kinga Pochwatka

Może Ci się również spodoba