ŚWIĘTO PATRONALNE W SP NR 1 W LUBLINIE

16 czerwca 2023 r. miała miejsce w naszej Szkole podniosła uroczystość – obchodziliśmy święto patronalne, poświęcone ks. Stanisławowi Konarskiemu, podczas której laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wiedzy oraz artystycznych, a także laureaci i finaliści konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania Dyrektora Szkoły oraz nagrody.

Rok szkolny 2022/2023 był szczególnie pomyślny dla naszej społeczności, bowiem tytuł laureata i finalisty konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty uzyskało 10 uczniów, zaś tytuł laureata międzynarodowych lub ogólnopolskich konkursów wiedzy i artystycznych uzyskała rekordowa ilość uczniów – 27 osób.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie, przypominając idee oraz postulaty ks. S. Konarskiego, a także  wskazując, w jaki sposób są one kultywowane i realizowane przez społeczność naszej Szkoły. Podkreśliła, iż tegoroczne osiągnięcia uczniów dowodzą, że warto kroczyć drogą wartości proponowanych przez wybitnego pijara, zaś w jego bogatym dorobku intelektualnym współczesna młodzież znajdzie odpowiedzi na ważne dla każdego człowieka pytania natury filozoficznej: jak żyć, rozwijać się, doskonalić, korzystać z daru wolności, brać odpowiedzialność za własne wybory. Na zakończenie swojego wystąpienia Pani Dyrektor podziękowała wszystkim przedstawicielom społeczności szkolnej za propagowanie dziedzictwa ks. S. Konarskiego, zaś laureatom pogratulowała sukcesów, wpisujących się w ideę i piękne hasło naszej Szkoły: „ks. S. Konarski – nasz współczesny”.

Następnie uczestnicy uroczystości obejrzeli okolicznościowy program poetycko – muzyczny, po czym Pani Dyrektor Iwona Pańpuch oraz zaproszeni goście wręczyli licznie zgromadzonym laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych uczniów – serdecznie im gratulujemy i życzymy równie pięknych osiągnięć, uzyskiwanych pod kierunkiem zaangażowanych w pracę z uzdolnioną młodzieżą nauczycieli, w roku szkolnym 2023/2024.

Może Ci się również spodoba