UDZIAŁ UCZNIÓW W V WOJEWÓDZKIM DRUŻYNOWYM TURNIEJU SZACHOWYM O PUCHAR LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY

W piątek  2 czerwca 2023 r. z okazji Dnia Dziecka, w Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie, odbył się V Wojewódzki Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Turniej rozegrany został w systemie kołowym. Uczniowie poszczególnych poziomów rozegrali między sobą9 partii, w tempie 10 minut na zawodnika.

Do turnieju przystąpiło 9 drużyn. Każda drużyna składała się z 4-osobowej reprezentacji Szkoły (dwóch chłopców i dwóch dziewczynek, z poziomu klas I-III), która została wyłoniona na podstawie przeprowadzonych eliminacji na etapie szkolnym.

Reprezentując Naszą Szkołę, do turnieju  przystąpili:

  • Piotr Janowski (kl. 1c)
  • Maja Woznyj (kl. 3b)
  • Antoni Staroń (kl. 3b)
  • Arina Tumanovska (kl. 3b)

Wszystkim reprezentantom Naszej Szkoły należą się ogromne brawa. Uczniowie stanęli na wysokości zadania. W ich zmaganiach widać było duże zaangażowanie, wysiłek i ogromną chęć zwycięstwa. Świetne wyniki indywidualne uczniów, choć nie dały nam ostatecznie zwycięstwa drużynowego, pozwoliły zdobyć jakże wysokie piąte miejsce. To ogromny sukces naszych uczniów. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała w miłej sportowej atmosferze.

Wszyscy uczniowie zagrali fenomenalnie, zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami.

Serdeczne gratulacje i słowa uznania, wszystkim uczestnikom turnieju złożyła Pani Dyrektor Iwona Pańpuch, życząc  dalszych sukcesów.

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba