MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku uczniowie klas I-III, biorący udział w zajęciach organizowanych przez szkolną świetlicę, postanowili przyłączyć się do jego obchodów.

Początek historii Dnia Kropki ma miejsce w 2003 roku, kiedy do amerykańskich księgarni trafiła książka Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka”. Przedstawia ona historię Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci tworzą piękne prace, a ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania, prosząc, by dziewczynka zastosowała w swojej pracy kropkę. Jedna kropce wszystko zmieniła… Był to początek nowej drogi Vashti.  Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich talentów. Postawa mądrego pedagoga pomogła nie tylko bohaterce historii – od tamtej pory kropka z opowiadania Petera H. Reynoldsa stała się symbolem kreatywności oraz inspirowania innych.

W świetlicy zaczęliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Kropki od rozmowy o tym, czym są talenty. Dzieciaki podawały przykłady rozmaitych dziedzin życia, w których można realizować własne uzdolnienia. Następnie uczniowie wykonali piękne, kolorowe prace plastyczne stworzone za pomocą kolorowych kropek oraz uczestniczyli w wielu zabawach, w których rolę główną grała oczywiście kropka. Dzieci ćwiczyły także swoje zdolności językowe, układając z rozsypanki literowej wyrazy, mogły także sprawdzić poziom koordynacji ruchowej w trakcie zabawy polegającej na podnoszeniu papierowych kropek za pomocą słomki.

Po obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko jeśli uwierzy w siebie!

 

Może Ci się również spodoba