UPAMIĘTNIAMY WAŻNE WYDARZENIA HISTORYCZNE W NASZEJ SZKOLE

18 września 2023 r. w naszej Szkole odbyła się prezentacja artystyczna,  upamiętniająca 84. rocznicę hitlerowskiej i sowieckiej napaści na Polskę. Przedstawienie, przygotowane przez kółko teatralne „Złota kurtyna”, przybliżyło widzom cały okres II wojny światowej, a więc lata 1939 – 1945: były to tragiczne czasy dla naszego państwa i narodu, naznaczone cierpieniem, śmiercią, grabieżą i dewastacją.

Widzowie poznali bolesne losy mieszkańców  kraju, którzy walczyli z dwoma bezlitosnymi okupantami, poświęcając swoją młodość, zdrowie, a nawet życie w imię walki o odzyskanie niepodległości. Podczas tej szczególnej podróży w czasie zgromadzeni wysłuchali okolicznościowych utworów poetyckich oraz pieśni patriotycznych, obejrzeli także prezentację multimedialną „1939. Pamiętamy.

Może Ci się również spodoba