„BIAŁY ORLE SZYBUJ…” – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Czwartek 9 listopada stanowił wyjątkowy dzień w oddziale przedszkolnym.  Dzieci w uroczystych strojach  z dumą wkroczyły na scenę w sali teatralnej, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie przygotowali podniosły spektakl  słowno-muzyczny,  którego motywem przewodnim był „Biały orzeł”, symbol wiary i nadziei – symbol wolnej Polski.  Zaprezentowane wiersze, piosenki i tańce były hołdem dla wszystkich bohaterów, dzięki którym żyjemy w niepodległym Kraju.

Następnie zabrała głos Pani Dyrektor Iwona Pańpuch, która podkreśliła, że w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublinie im. ks. S. Konarskiego przywiązuje się wielką wagę do wychowania ku wartościom oraz kształtowania postaw patriotycznych, dlatego znajomość historii własnego Kraju oraz kultywowanie narodowych świąt i rocznic, a także jak najlepsze wykorzystanie własnych możliwości i talentów dla dobra Ojczyzny – stanowi obowiązek każdego Polaka.

Zarówno przygotowana uroczystość, słowa skierowane do dzieci przez Panią Dyrektor, jak i postawa uczestników,  stanowiły świadectwo dziecięcego patriotyzmu. Spotkanie, eksponujące szacunek i miłość wobec Polski, pozostanie głęboko w pamięci każdego z nas, podobnie jak słowa piosenki:

„Co to jest niepodległość
teraz wiem już na pewno!
Każde dziecko już woła:
To polski dom, polska szkoła…..”

Wychowawcy 0a, 0b

 

Może Ci się również spodoba