SUKCES SPORTOWY UCZNIÓW SP1 W TURNIEJU SZACHOWYM

16 listopada 2023 r. uczniowie  naszej Szkoły uczestniczyli już po raz trzeci w  Turnieju Szachowym w ramach współzawodnictwa sportowego uczniów szkół miasta Lublin – w kategorii Igrzyska Dzieci, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie.

Do konkursu przystąpili: Adrian Hulicz (2a), Piotr Janowski (2b), Maksymilian Kaczkowski (3c), Maja Woznyj (4b), Antoni Staroń (4b), Aleksandra Pańpuch (kl.5b), Bartosz Uryniuk (kl.5b).

Do rozgrywek zgłosiło się 65 miłośników szachów z klas: I – VI.

Turniej szachowy rozgrywany był systemem szwajcarskim, a podczas całego turnieju rozegrano 7 rund w tempie 15 minut na zawodnika.

W wyniku rozgrywek drużynowych dziewcząt nasza Szkoła zdobyła II miejsce, zaś chłopcy wywalczyli VII miejsce.

W kategorii indywidualnej wśród wszystkich dziewcząt najlepsza okazała się uczennica klasy 5b – Aleksandra Pańpuch, zajmując I miejsce.

Wszystkim reprezentantom naszej Szkoły należą się ogromne brawa. W zmaganiach dzieci widać było duże zaangażowanie, wysiłek i ogromną chęć zwycięstwa. Rywalizacja przebiegała w miłej sportowej atmosferze, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsze zespoły otrzymały dodatkowo pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

Serdeczne gratulacje zwycięzcom i nagrodzonym po powrocie do Szkoły złożyła Pani Dyrektor Iwona Pańpuch, życząc wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów.

Mamy nadzieję, że tegoroczny  turniej szachowy stanie się dodatkową zachętą do zgłębiania tajników gry w szachy dla pozostałych uczniów. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba