SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE „ RYMUJĘ, POWIETRZE RATUJĘ”

W naszej Szkole staramy się dbać o rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci. Uczniowie chętnie biorą udział w konkursach plastycznych, recytatorskich czy turniejach sportowych. Tym razem  postanowili wykazać się swoimi zdolnościami filmowo- aktorskimi i wzięli aktywny udział w konkursie filmowym organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  pt.„ Rymuję, powietrze ratuję”. Praca konkursowa polegała na stworzeniu krótkiego filmu o tematyce ekologicznej, nawiązującej do ochrony powietrza.  Konkurs podzielony był na  3 kategorie:

  • I kategoria – dzieci do 14. roku życia,
  • II kategoria – młodzież od 15. do 18. roku życia,
  • III kategoria – osoby powyżej 18. roku życia.

14 listopada w Dniu Czystego Powietrza  w siedzibie Centrum Kultury w Lublinie odbyła się uroczysta gala, podczas której wyłoniono laureatów konkursu.

Z wielką satysfakcją informujemy, że laureatami zostali:  Kajetan Kokociński gr 0a i  Bartosz Majewski gr 0b (ex aequo) – III miejsce. Wyróżnienie otrzymali Mikołaj Marciniak gr 0a oraz Oliwia Zaremba kl. 3a i Julia Turowska kl. 3b.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy naszym małym ekologom za zaangażowanie oraz kreatywność w przygotowaniu prac filmowych.

Justyna Wiśniewska

Jowita Grzesik

Paulina Mielniczuk

Sylwia Robak

 

Może Ci się również spodoba