TURNIEJ SZACHOWY UPAMIĘTNIAJĄCY 105. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada w Instytucie Pamięci Narodowej w Lublinie, odbył się turniej szachowy upamiętniający 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do turnieju przystąpiło 63 uczniów z 16 szkół podstawowych z naszego województwa.

Młodzi szachiści nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności w królewskiej grze, ale również obejrzeli film o polskich symbolach narodowych oraz wysłuchali wykładu Piotra Flisiaka (Oddziałowe Archiwum IPN w Lublinie) o wkładzie szachistów polskich w odzyskanie niepodległości (a wśród nich np. o Kazimierzu Sosnkowskim, który z Józefem Piłsudskim w trakcie pobytu w więzieniu w twierdzy Magdeburskiej rozegrał ponad 250 partii szachowych). Najlepsi zawodnicy rozgrywek otrzymali od dyrektora dr. Roberta Derewendy nagrody ufundowane przez Oddział IPN w Lublinie, a wszyscy uczestnicy turnieju – dyplomy.

Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie w tym roku szkolnym reprezentowali: Aleksandra Pańpuch (uczennica kl. 5b), Bartosz Uryniuk (uczeń kl. 5b), Antoni Staroń (uczeń kl. 4b), Piotr Janowski (uczeń kl. 2b) oraz Adrian Hulicz (uczeń kl. 2a).

Wszystkim reprezentantom naszej Szkoły należą się ogromne brawa. Choć poziom tegorocznych zmagań młodych szachistów był bardzo wysoki uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do rywalizacji przebiegającej w miłej i serdecznej atmosferze.

16 listopada kolejne zmagania przy szachownicy. Uczniowie będą mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami podczas Igrzysk Dzieci organizowanych w ramach Współzawodnictwa Szkól Miasta Lublin. Trzymamy kciuki za reprezentantów naszej Szkoły.

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba