UCZNIOWIE ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO POZNAJĄ TAJEMNICE LASU

Korzystając ze słonecznej pogody 24 października przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasu Dąbrowa w Lublinie. Głównym celem wyjazdu było przybliżenie środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i występującą tam roślinnością. Dzieci poznawały specyfikę natury  patrząc, słuchając i dotykając. Obserwując las zauważyły, że który kryje w sobie wiele tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej – drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pozostawiła pani Jesień.

Dzieci wzorowo zastosowały poznane wcześniej zasady zachowania w lesie i zadbały o to, aby podczas ich pobytu nie ucierpiała przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły także osobiście, że las to źródło świeżego powietrza.

Wycieczka nie tylko wzbogaciła wiedzę przedszkolaków, ale też miała walory zdrowotne: dzieci spędziły miło czas na świeżym  powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej nad Zalewem Zemborzyckim.

Wychowawcy 0a i 0b

Może Ci się również spodoba