Różne ciekawe inicjatywy

 

Warsztaty z doradcami zawodowymi

W dniach od 28 kwietnia do 5 maja 2016 r. w Gimnazjum nr 1 w Lublinie zostały zorganizowane warsztaty z doradcami zawodowymi ze Specjalistycznej Poradni Zawodowej w Lublinie dla uczniów klas trzecich kończących gimnazjum. Młodzież uczestniczyła w zajęciach, podczas których omawiane były ważne czynniki decydujące o trafnym wyborze szkoły i zawodu. 

Zwracano uwagę na zainteresowania młodego człowieka, uzdolnienia, cechy charakteru, temperament, osobowość, stan zdrowia i wiedzę szkolną. Kolejną istotną kwestią poruszaną na spotkaniu była możliwość kontunuowania, czy pogłębiania swojej wiedzy w danej dziedzinie oraz zapotrzebowanie na rynku pracy na wybrany przez siebie zawód. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne, oddzielnie dla każdej klasy trzeciej. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i zaciekawieniem wzięli w nich udział.

Monika Melanowicz

3d doradztwo2 3b doradztwo

3a doradztwo 3 d doradztwo

 

Spotkanie z psychologiem

18 grudnia 2015 roku o godzinie 16.30 w sali teatralnej Gimnazjum nr 1 w Lublinie odbyło się spotkanie dla rodziców z panem dr Ireneuszem Siudemem – psychologiem, terapeutą, specjalistą ds. psychopatologii i uzależnień, wykładowcą na UMCS. Spotkanie zatytułowane było: „Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży”.

                                                                       Przygotowała: Monika Melanowicz

P1050451 P1050452

P1050453

 

Festyn – na sportowo w „Jedynce”

23 czerwca 2015 roku w godzinach 15.00 – 17.00 w sali teatralnej odbył się festyn „Krok do wakacji”.

W programie można było zobaczyć:

 • występ zespołu tanecznego z nauką zumby,
 • pokaz gimnastyczny,
 • prezentację boksu,
 • mecz piłki nożnej chłopców,
 • występ Pomponiarek,
 • ogłoszenie 10 najlepszych Sportowców Szkoły.

Wszyscy miło się bawiliśmy, podziwialiśmy talenty i pasje taneczne, gimnastyczne i sportowe naszych uczniów. Skrót wydarzenia można obejrzeć w naszej fotorelacji.

Przygotowała: Monika Melanowicz

DSC04615 DSC04579

DSC03197 DSC03196

DSC03192 DSC03173

DSC03142 DSC03135

DSC03132 DSC03125

DSC03123 DSC03109

 

Udział młodzieży w Dniu Solidarności Międzypokoleniowej

26 kwietnia 2015 roku odbył się Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, który jest kolejnym z wielu podejmowanych w Lublinie działań na rzecz łączenia pokoleń oraz budowania systemu oparcia społecznego dla seniorów w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 11.00 Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej koncelebrowaną pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Następnie, w barwnym Korowodzie Międzypokoleniowym, uczestnicy przeszli pod lubelski Ratusz, gdzie wspólnie utworzono „Most Pokoleniowy”, który następnie przemieścił się na Plac Zamkowy.

Oprócz dzieci, na marszu nie zabrakło dziadków, babć, wujów, cioć i kuzynów. Ulicami Lublina w kolorowym marszu przeszły całe rodziny, z prezydentem Krzysztofem Żukiem na czele.

Grupa kilkunastu uczniów z Gimnazjum nr 1 w Lublinie z klas I i II wraz z opiekunami: panią Anną Tywoniuk i panią Moniką Melanowicz również włączyła się do inicjatywy, popierając szczytne idee.

Przygotowała: Monika Melanowicz

20150429_122544 20150429_122025

 

Targi Edukacyjne w Gimnazjum nr 1 w Lublinie

17 marca 2015 roku w godzinach 11.00 – 15.00 w naszej szkole zorganizowany został Szkolny Dzień Kariery dla uczniów klas trzecich. Gimnazjum nr 1 w Lublinie zaprosiło przedstawicieli liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych z Lublina i okolic, aby młodzież mogła bliżej poznać ich ofertę edukacyjną. Na zaproszenie odpowiedziało 16 szkół ponadgimnazjalnych, które przedstawiły swoje propozycje. Były to następujące placówki:

 • III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie
 • VI LO im. Hugona Kołłątaja w Lublinie
 • VIII LO im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie
 • Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie
 • Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleberga w Lublinie
 • Zespól Szkół Ekonomicznych w Lublinie
 • Zespól Szkół Elektronicznych w Lublinie
 • Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie
 • Zespól Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie
 • Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego Pszczela Wola
 • Zespól Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego w Lublinie
 • Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
 • Zespól Szkół nr 1 w Lublinie
 • Zespól Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
 • Zespól Szkół nr 6 w Lublinie
 • Lubelskie Centrum Kształcenia Ustawicznego.

 

Wszyscy uczniowie klas trzecich mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu i zapoznania się z edukacyjnymi propozycjami szkół. Tematyka oraz forma prezentacji były bardzo zróżnicowane: od porad – jakie liceum powinien wybrać przyszły prawnik, dziennikarz czy lekarz, po praktyczne zajęcia dla osób planujących konkretny zawód: fryzjerki, kosmetyczki, programisty, informatyka, elektryka, energetyka, elektronika, a nawet pszczelarza.

Uczniowie tłumnie odwiedzali stoiska, zadawali pytania o interesujące ich profile, przedmioty, pytali o możliwości znalezienia pracy po danej szkole ponadgimnazjalnej, wykazując duże zainteresowanie tematem.

Głównym celem przeprowadzenia tej inicjatywy była pomoc młodym ludziom w wyborze szkoły i zawodu. Szkolny Dzień Kariery został zainicjowany i zorganizowany przez pedagogów szkolnych p. Monikę Melanowicz i p. Piotra Ruśniaka.

Możliwe, że w przyszłości ponownie zorganizujemy targi edukacyjne w Gimnazjum nr 1 w Lublinie.

                                                                                                                                                                                                        Przygotowała: Monika Melanowicz

DSC04468 DSC04466

DSC04476 DSC04475

DSC04473 DSC04472

DSC04471 DSC04470

DSC04469  DSC04474

Wyniki Multimedialnego Konkursu Zawodoznawczego

„Zawód z przyszłością”

 

W dniu 28 listopada 2011 roku w Specjalistycznej Poradni Zawodowej w Lublinie odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej Multimedialnego Konkursu Zawodoznawczego „Zawód z przyszłością” zorganizowanego we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Nagrodzeni uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Lublinie im. ks. Stanisława Konarskiego to:

Katarzyna Łowczak II miejsce, klasa III c, prezentacja o zawodzie informatyka, opiekunowie: p. Monika Melanowicz (pedagog), p. Robert Nikanowicz (nauczyciel informatyki),

Jakub Bańka II miejsce, klasa III c, prezentacja o zawodzie technik informatyk, opiekunowie: p. Monika Melanowicz (pedagog), p. Robert Nikanowicz (nauczyciel informatyki).

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 grudnia 2011 roku w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Happening „Dobre Życie”

Odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Energetycznych im. Prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie w dniu 23 września 2011 roku,  Gimnazjum nr 1 im ks. St. Konarskiego w Lublinie wzięło  udział w międzyszkolnym happeningu „Dobre Życie”.

Naszą szkołę reprezentowała klasa I „d” pod opieką wychowawcy p. Katarzyny Życzyńskiej, grupa sportowców pod opieką p. Pawła Zielińskiego oraz  pedagog szkolny   p. Monika Melanowicz koordynująca akcję.

W tej imprezie promującej zdrowy styl życia uczestniczymy od kilku lat. W czasie happeningu młodzież w przyjaznej atmosferze miała możliwość zaprezentowania swoich mocnych stron, poszerzyć swoje umiejętności.