Pobyt nauczycieli z Ukrainy

W dniach 03 – 05.12.2013 gościliśmy w naszej szkole delegację nauczycieli j. niemieckiego wraz z panią Dyrektor Zoją Makartchuk i panią Wicedyrektor Walentyną Faryną z Gimnazjum Nauk Humanistycznych w Równem na Ukrainie. Głównym celem naszego spotkania było uroczyste podpisanie listu intencyjnego dyrektorów obu szkół  dotyczącego dalszej współpracy polsko – ukraińskiej oraz umożliwienie uczniom kształcenia w naszym Gimnazjum w ramach współpracy partnerskiej PASCH.

Nasi goście wraz z Panią Dyrektor Izabellą Maciejewską i nauczycielami naszej szkoły wzięli udział w lekcji otwartej, przygotowanej specjalnie na to spotkanie przez nauczycielkę j. niemieckiego panią Katarzynę Kamińską.

Tematem lekcji był „Freundeskreis” oraz  teleturniej „Möchtest du ein Millionär werden” w formie interaktywnego Quizu wiedzy o Niemczech i programie Pasch.
Kolejnym punktem naszego spotkania były warsztaty językowe w j. niemieckim, podczas których wszyscy nauczyciele Pasch wraz z uczniami przygotowali kolaż naszej wieloletniej współpracy, szeregu naszych wspólnych działań, wydarzeń i programów w Pasch. W przerwie  na  reklamę został przedstawiony program muzyczno – artystyczny, który przygotowały nauczycielki

j.niemieckiego: pani Katarzyna Kamińska oraz pani Małgorzata Ostrowska. Uczniowie zaprezentowali skecze niemieckie oraz deklamowali wiersze Juliana Tuwima w języku niemieckim.

Po występach niemieckich odbyła się Konferencja  nauczycielska, podczas której wysłuchaliśmy prelekcji o stosunkach polsko- ukraińskich.

Dyrektorzy podpisali umowę wiążącą szkoły Pasch. Odbyły się również prezentacje multimedialne „ Polska- Ukraina – jedna drużyna”. Program zakończył występ artystyczny. Uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje umiejętności językowe, teatralne i muzyczne.

Podczas pobytu nasi goście odwiedzili  Stare Miasto i uczestniczyli w spacerze „Szlakiem sławnych obywateli niemieckich”.

5 grudnia miała miejsce wycieczka do Kazimierza Dolnego, podczas której nauczyciele podzielili się wrażeniami z pobytu w Polsce oraz nowymi doświadczeniami.

 

Opracowała

Katarzyna Kamińska