Abilix Krypton 8 - efekty naszej pracy - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 17.01.2024, 10:07

Abilix Krypton 8 - efekty naszej pracy

Widok robota

Uczniowie z klas 5-7 uczestniczący w zajęciach Robotyki po wykonaniu wybranych projektów przystąpili do ich ożywienia, czyli zaprogramowania swoich robotów. Tworzyli algorytmy, a następnie wprowadzali je do programu Abilix Drag Drop lub Abilix Scratch. Odkrywali możliwości swoich projektów, co sprawiało im olbrzymią satysfakcję. Każdy z robotów łączy się z aplikacją za pośrednictwem wbudowanego modułu Wi-Fi. Po wydaniu poleceń przez uczniów w postaci zbudowanego programu urządzenia natychmiast reagują na każde polecenie i wykonują je bezbłędnie. Uczniowie znakomicie się bawili. Zajęcia Robotyki rozwijają kreatywność, logiczne myślenie i zdolności matematyczne uczniów.

Karina Kołbuś