Dzień Drzwi Otwartych w świetlicy szkolnej - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 06.03.2024, 12:31

Dzień Drzwi Otwartych w świetlicy szkolnej

zdjęcie świetlicy szkolnej

29 lutego 2024 r. był wyjątkowy dla społeczności SP1 w Lublinie, ponieważ gościliśmy tego dnia przyszłych uczniów wraz z rodzicami. Mogli oni zwiedzić naszą Szkołę, porozmawiać z nauczycielami, wziąć udział w warsztatach i zajęciach przygotowanych z myślą o najmłodszych. Sala świetlicy szkolnej zamieniła się w bajkową krainę, gdzie można było przeobrazić się w ulubionego bohatera i zrobić sobie zdjęcie, wziąć udział w quizie pt. „Z jakiej bajki pochodzi ten rekwizyt?”, zagrać w gry planszowe, wykonać barwne modele z szablonów. Odwiedzający zapoznali się również z ofertą bezpłatnej nauki języka niemieckiego, wzięli udział w zabawie językowej, polegającej na dopasowaniu niemieckiego słowa do obrazka, mieli możliwość obejrzenia krótkiej bajki i posłuchania piosenek dla dzieci w języku niemieckim. Wszyscy mali goście otrzymali również upominki w postaci odblasków i przypinek do plecaków, które już od września będą im towarzyszyły w nowej podróży ich życia - podróży po tajnikach i meandrach różnych dziedzin wiedzy.
Katarzyna Stanisławek
Renata Jones