Dzień kobiet w klasie 1 "b" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 15.04.2024, 14:02

Dzień kobiet w klasie 1 "b"

uczniowie przy tablicy

Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dla Mamy, Pani, dla Dziewczynek,
W domu i w szkole, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek
.

W piątek 8 marca uczniowie klasy I B wraz z wychowawcą obchodzili sympatyczne marcowe święto – Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym wyjątkowym dniu w naszej klasie pojawiły się kwiaty oraz drobne upominki dla małych i większych kobiet. Wszyscy chłopcy zachowali się jak dżentelmeni, składając koleżankom oraz paniom pracującym w Szkole serdeczne życzenia. Dużą niespodzianką dla dziewczynek były przygotowane zadania konkursowe wymagające nie lada sprawności, szybkiej reakcji, spostrzegawczości. Mimo tego, że zadania były trudne, dziewczynki poradziły sobie doskonale. W trakcie zajęć poświęconych edukacji polonistycznej uczniowie mieli okazję do zredagowania pisemnej wypowiedzi, dotyczącej roli podziwianych i kochanych kobiet w ich życiu: mam, babć, cioć, sióstr i koleżanek. Na zakończenie dnia dziewczynki zaprezentowały swoje zainteresowania i pasje. Wspólnym zabawom, podsumowującym klasowy Dzień Kobiet, towarzyszyła duża doza humoru i ogromnej radości.
Monika Machulska - Wasilewska