„Jak nawiązywać i podtrzymywać relacje” – zajęcia społeczne z psychologiem w klasie 3 „b” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 25.04.2024, 10:40

domek relacji - przykładowa praca

Dnia 17.04.2024 r. uczniowie klasy 3 „b” wzięli udział w zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne. Składały się one z dwóch części: teoretycznej i warsztatowej. Część teoretyczna obejmowała dyskusję pn. czym są relacje, jakie mogą być ich rodzaje, jak je nawiązywać i podtrzymywać w szkole oraz poza szkołą. W części warsztatowej uczniowie pracowali w grupach nad zadaniem plastyczno-literackim. Polegało ono na stworzeniu pracy plastycznej - „domku dla relacji” oraz zapisaniu odpowiedzi na pytania:
- Jak budować pozytywne relacje? Co zrobić, gdy relacje zaczynają się osłabiać? Po wykonanej pracy dzieci zaprezentowały swoje dzieła na forum klasowym. To była lekcja przypominająca jak nawiązać zgodną współpracę, rozwiązywać problemy oraz podtrzymywać wzajemne relacje.
Paulina Mielniczuk