Konkurs czytelniczy "Koziołek Matołek" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 24.04.2024, 10:54

Konkurs czytelniczy "Koziołek Matołek"

dzieci z dyplomami

Koziołek Matołek jest białym koziołkiem w czerwonych spodenkach i czerwonych bucikach. Ma białe rogi i długą brodę. Jest postacią bardzo sympatyczną i łatwo go polubić. Ma dobre, współczujące serce i chętnie pomaga wszystkim wokół. Jest bardzo wytrwały w swoich działaniach i nie zniechęcają go niepowodzenia.
Do konkursu czytelniczego „ Koziołek Matołek” w bibliotece szkolnej przygotowywały się zespoły uczniów z klas pierwszych naszej Szkoły: 1a – Kornelia Sobieszek i Olaf Skowronek, 1b – Łucja Kusyk i Szymon Zdanowicz oraz 1c – Urszula Jezior i Piotr Masiukiewicz, wcześniej zapoznając się z przygodami dzielnego koziołka spisanymi na kartach 4 ksiąg. 12 kwietnia 2024 r. uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę podczas wielu konkurencji, m.in.: odpowiadając na pytania w dwóch rundach, uzupełniając krzyżówkę, komponując jadłospis, czy łącząc zwierzęta w pary taneczne.
Pierwsze miejsce zajął zespół z klasy 1c, drugie miejsce z klasy 1b, a trzecie miejsce z kl. 1a. Rywalizacja przebiegła w radosnej i miłej atmosferze. Cieszymy się, że świat stworzony przez Kornela Makuszyńskiego wciąż bawi, fascynuje i pobudza dziecięcą wyobraźnię. Zapraszamy do udziału w następnych konkursach organizowanych przez nauczycieli – bibliotekarzy.

Piotr Bielak
nauczyciel – bibliotekarz