,,Moja planeta” – Dzień Ziemi w kl 1"a" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 25.04.2024, 09:36

,,Moja planeta” – Dzień Ziemi w kl 1"a"

dzieci robią makietę ekologiczną

Dzień Ziemi to coroczne święto obchodzone 22 kwietnia, które ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat problemów środowiskowych oraz zachęcenie ludzi do podejmowania działań na rzecz ochrony i odbudowy ekosystemów oraz promowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dzień Ziemi jest więc nie tylko okazją do celebrowania piękna naszej planety, ale także do podejmowania konkretnych działań na rzecz jej zachowania dla przyszłych pokoleń.
Uczniowie kl 1a podczas zajęć dydaktycznych omówili zagrożenia jakie niesie za sobą niszczenie środowiska naturalnego, m. in. zanieczyszczenia powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Przygotowali również plakaty ,,Moja Ziemia” promujące ekologiczne zachowania. Podsumowaniem obchodów ,,Dnia Ziemi” był mini quiz, w którym dzieci trafnie udzielały odpowiedzi, co dowodzi bardzo dużej świadomości ekologicznej naszych uczniów.
Wychowawca 1 a