Obchody Dnia Kobiet w świetlicy szkolnej - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 12.03.2024, 09:00

Obchody Dnia Kobiet w świetlicy szkolnej

dzieci w świetlicy

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet podczas zajęć w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy o najważniejszych dla nas paniach. Mówiliśmy o mamach, babciach, siostrach, nauczycielkach - podkreślając rolę, jaką każda z nich pełni, sprawiając, że nasze życie jest piękniejsze, pełne mądrości oraz wartości. Wskazywaliśmy także na potrzebę okazywania szacunku i wdzięczności wszystkim paniom, z którymi stykamy się na co dzień. Poszerzając wiedzę o dziedzictwie kulturowym Europy i świata mieliśmy także okazję poznać sylwetki i dokonania najbardziej zasłużonych kobiet dla nauki, sztuki, społeczeństwa - m.in. Marii Curie-Skłodowskiej, św. Matki Teresy z Kalkuty, Królowej Elżbiety.
Naszym Najdroższym Paniom z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkiego najlepszego!

Katarzyna Stanisławek
Renata Jones