Rekolekcje wielkopostne - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 06.03.2024, 10:37

Rekolekcje wielkopostne

zdjęcie uczniów w kościele

Okres Wielkiego Postu w Kościele katolickim to czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych, które będziemy obchodzić już za cztery tygodnie. Jednym ze sposobów przygotowania do tego ważnego wydarzenia są rekolekcje wielkopostne. W tym roku uczniowie naszej Szkoły mieli możliwość uczestnictwa w nich w dniach 27-29 lutego. Rekolekcje prowadziły zakonnice - kapucynki Najświętszego Serca Jezusa z Wąwolnicy. Siostry Zuzanna i Ewa podczas nauk przypomniały zgromadzonym postacie starotestamentalnego króla Dawida, proroka Samuela oraz bł. Carla Acutisa. Prowadzące pomogły nam również w uświadomieniu sobie, jakimi talentami został obdarzony każdy z nas; zachęciły także obecnych do dzielenia się z innymi bogactwem osobistych walorów duchowych - w ten sposób będziemy mogli wyrazić swoją miłość do Jezusa. Podczas nauk rekolekcyjnych mogliśmy usłyszeć też o tym, co jest istotą Eucharystii i dlaczego uczestnictwo w Niej oraz modlitwa są tak bardzo ważne w nawróceniu.
Na zakończenie rekolekcji ks. Tomasz Kościk odprawił Mszę Świętą, a w oprawę liturgiczną włączyli się uczniowie naszej Szkoły. Jednym z zadań dla chętnych było rysowanie serduszek z talentami, które zostały złożone jako dar podczas Mszy, a następnie umieszczone w gazetce szkolnej.

Karol Morawski