Spotkania z Afryką - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 25.03.2024, 08:29

Spotkania z Afryką

dzieci w strojach afrykańskich

W klasach 1a oraz 1c odbyły się lekcje biblioteczne o Afryce. Zajęcia prowadził p. Piotr Bielak, nauczyciel – bibliotekarz, który podzielił się doświadczeniem wielokrotnej pracy na Czarnym Lądzie w charakterze wolontariusza. Pierwszoklasiści z zaciekawieniem wysłuchali przygód i opowieści nauczyciela, zwłaszcza dotyczących trudnej sytuacji dzieci w Afryce. Uczniowie obejrzeli także przywiezione pamiątki, mieli również możliwość przymierzenia afrykańskich strojów.
Dzieci brały czynny w zajęciach. Bibliotekarz zachęcił młodych czytelników do pogłębiania wiedzy i wypożyczenia książek o tematyce podróżniczo - przygodowej, m.in.: z serii Nela Reporterka i serii o przygodach Szymona Radzimierskiego.
Piotr Bielak nauczyciel - bibliotekarz