Warsztaty garncarskie w kl 1 "a" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 24.04.2024, 13:50

Warsztaty garncarskie w kl 1 "a"

kolaż zdjęciowy

Uczniowie kl 1a mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności podczas warsztatów garncarskich - prowadzonych dwuetapowo. Początkowo dzieci zapoznane z techniką wykonywania stworzyły gliniane miseczki według własnych inwencji twórczych.
Drugim etapem było malowanie wyschniętych i utwardzonych naczyń. Dzieci przy pomocy pędzli i farb ozdabiały swoje małe dzieła sztuki.
Praca z gliną korzystnie wpływa na rozwój motoryki małej u dzieci. Doświadczenia sensoryczne, które gwarantuje m. in. lepienie w glinie przyczyniają się do rozwoju umiejętności manualnych.
Podczas zajęć dzieci uczyły się cierpliwości, mogły się wyciszyć i zrelaksować. Była to również możliwość rozwijania i odkrywania nowych pasji.

Wychowawca kl 1a