Wielkanocne spotkanie uczniów z klasy IV „a” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 29.03.2024, 09:12

Wielkanocne spotkanie uczniów z klasy IV „a”

uczniowie w klasie przy stole

Już nadchodzą Święta,
niech każdy pamięta,
by pisanki pomalować i
pyszne ciasto przygotować.
Koszyczek ze święconką
pięknie udekorować.
Z rodziną jajkiem się poczęstować,
a na wiosennym spacerze,
szarego zająca spotkać w plenerze.
Milena Krasoń IV „a”

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, uczniowie z klasy IV „a” spotkali się przy odświętnie udekorowanym stole i wspólnie zasiedli do klasowego śniadania. Na stole pojawiły się symbole, ozdoby i kwiaty charakterystyczne dla tego okresu, tradycyjne dania i ciasta. Oprócz poczęstunku w trakcie spotkania rozmawialiśmy o dawnych polskich ludowych obyczajach oraz o bogatej obrzędowości wielkanocnej.
Świąteczne śniadanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, a dzieci bardzo się zaangażowały w przygotowanie tego wydarzenia. Takie uroczystości, jak ta, w której mieliśmy okazję uczestniczyć, na pewno staną się naszą coroczną, klasową tradycją.

Justyna Krzywicka