Bierzemy udział w projekcie promującym odnawialne źródła energii - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 21.05.2024, 09:54

Bierzemy udział w projekcie promującym odnawialne źródła energii

prezentacja multimedialna w klasie

Nasza Szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie „Postaw Na Słońce”, w którym społeczność reprezentują trzej uczniowie klasy 7 „a” - Jakub Szymański, Yaroslav Borysov i Mykola Holovatiuk. Aby zapoznać z tematyką projektu innych uczniów, a także ich rodziców, chłopcy przygotowali wykład poświęcony fotowoltaice i odnawialnym źródłom energii oraz ulotki informacyjne, które są ogólnodostępne dla wszystkich osób odwiedzających Szkołę Podstawową nr 1. Celem akcji promującej OZE jest zdobycie wiedzy dotyczącej „zielonej energii” - również przez osoby, które nie biorą udziału w projekcie. Ponadto chłopcy z pomocą nauczyciela przyrody i biologii, pani Katarzyny Stanisławek, przygotowali dla zainteresowanych prezentację zatytułowaną „Odnawialne źródła energii i efektywność energetyczna”, zawierającą – między innymi - listę stron internetowych, dzięki którym wszyscy zainteresowani będą mogli zdobyć wiedzę o OZE.

Katarzyna Stanisławek