Dzień bez plecaka w naszej Szkole - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 29.03.2024, 09:06

Dzień bez plecaka w naszej Szkole

uczniowie bez plecaków

"Dzień bez plecaka" to inicjatywa, która została przyjęta z entuzjazmem w wielu polskich szkołach.Także w naszej Szkole zdecydowano się na ten kreatywny eksperyment. 21 marca, uczniowie, rezygnując z tradycyjnych plecaków, mieli okazję posłużyć się swoją wyobraźnią i zaprezentować nietypowe sposoby przenoszenia podręczników i zeszytów.
Wyniki eksperymentu były zaskakujące, a uczniowie udowodnili, że kreatywność nie zna granic. Zamiast w plecakach, książki i zeszyty były przenoszone w: wózkach dziecięcych, walizkach, poszewkach na poduszki, koszach sklepowych, reklamówkach - a nawet transporterach dla zwierząt. Ważne było nie tylko znalezienie zastępczych sposobów transportu szkolnych przyborów, zeszytów i książek, ale także wykazanie się pomysłowością i sprytem, czego naszym uczniom nie brakowało.
Warto dodać, że "Dzień bez plecaka" wywodzi się z licznych inicjatyw zapoczątkowanych w USA. Kultywowanie tego dnia ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej trudnych warunków życia wielu dzieci na świecie oraz problemów z dostępem do edukacji. Jakkolwiek w Polsce wspomnianej idei towarzyszy stosowna refleksja, to także „Dzień bez plecaka” traktujemy jako okazję do integracji społecznej, dobrej zabawy, czy też po prostu jako odpoczynek od codziennej rutyny.