Dzień Nowych Technologii w SP1 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 09.05.2024, 16:15

Dzień Nowych Technologii w SP1

Wspólne zdjęcie

W kwietniu w naszej Szkole zorganizowany został Dzień Nowych Technologii. Uczniowie koła "Robotyka" przeprowadzili warsztaty programowania robotów Abilix Krypton8  dla oddziału przedszkolnego. Wcześniej na zajęciach rozwijających uczniowie zbudowali roboty i skontrolowali ich sprawność. Następnie za pomocą tabletów programowali roboty, które chodziły, jeździły, robiły zdjęcia, kręciły się, huśtały, popisywały się swoimi umiejętnościami.  Dzieci z oddziału zerowego były zachwycone i uśmiechnięte. Na koniec dzieci mogły się jeszcze pobawić ozobotami, które również wykonują polecenia przedstawione za pomocą kolorowych kodów lub wydanych w aplikacji Ozoblockly.
Karina Kołbuś
Justyna Wiśniewska