Dzień św. Patryka - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 29.03.2024, 09:08

Dzień św. Patryka

kapelusz z kończynką

Dzień świętego Patryka jest obchodzony w wielu miejscach 17 marca każdego roku, zwłaszcza w Irlandii oraz w społecznościach irlandzkich na całym świecie. To święto upamiętnia św. Patryka, patrona Irlandii, któremu przypisuje się chrystianizację tego kraju w V wieku. Obchody często obejmują parady, eksponowanie zieleni w ubiorach oraz organizowanie różnorodnych wydarzeń kulturalnych i festiwali. To okazja do celebrowania irlandzkiej kultury, dziedzictwa i wspólnoty.
W poniedziałek 18 marca w naszej Szkole nie zabrakło zielonych akcentów chociażby w strojach młodzieży: uczniowie w związku z obchodami 17 marca ubrali się na zielono. Na lekcjach języka angielskiego poznali postać św. Patryka oraz historię święta, obchodzonego ku jego czci, a także wykonali tematyczne zadania językowe oraz projekty plastyczne.