Gra terenowa- "Unia Europejska bez tajemnnic" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 20.06.2024, 09:24

Gra terenowa- "Unia Europejska bez tajemnnic"

collage zdjęciowy - ucznowie na boisku

Uczniowie kl. 4a, 4b, 5a oraz 6a w środę 12 czerwca 2024 r. wzięli udział w grze terenowej „Unia Europejska bez tajemnic”, która została przeprowadzona z okazji Tygodnia Europejskiego.
Podczas gry poszczególne klasy zostały podzielone na grupy. Każda z grup miała do rozwiązania 12 zadań, które były rozmieszczone na boisku szkolnym w stacjach zadaniowych. Wśród zadań uczniowie mieli m.in. ułożenie puzzli, które przedstawiały mapę Europy z wyszczególnionymi krajami należącymi do Unii Europejskiej, narysowanie flag 3 wybranych przez siebie krajów UE, odgadnięcie państw, z których pochodziło 5 utworów muzycznych, ustalenie krajów, z których pochodziły sławne budowle oraz posiłki przedstawione na ilustracjach. Uczestnicy gry za każde prawidłowo rozwiązane zadanie otrzymywali punkt, który zaznaczany był żółtą gwiazdką w paszporcie. Grupy zdobywające 12 gwiazdek otrzymały nagrodę rzeczową w postaci gry planszowej lub zręcznościowej, która stawała się własnością klasy.
Uczniowie wykazali się obszerną wiedzą o Unii Europejskiej, a także dużą kreatywnością i pomysłowością. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem i dostarczyła uczestnikom wiele radości.

Karol Morawski