"Niedziela Dobrego Pasterza" z udziałem uczniów klas IV - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 08.05.2024, 13:11

"Niedziela Dobrego Pasterza" z udziałem uczniów klas IV

dzieci podczas prezentacji pantomimy

IV niedziela wielkanocna w Kościele katolickim jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. Tego dnia modlimy się w sposób szczególny o nowe powołania kapłańskie. W tym roku Niedziela Dobrego Pasterza przypadała 21 kwietnia. W ramach współpracy naszej Szkoły z parafią Najświętszego Serca Jezusowego uczniowie klas 4a i 4b wzbogacili liturgię pantomimą pt. „Dobry Pasterz”. Została ona zaprezentowana podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci. Młodzi aktorzy odgrywając pantomimę przybliżyli osobę Jezusa, jako tego, który mówił sam o sobie: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce” (J 10,11).  Dziękujemy serdecznie uczniom i rodzicom zaangażowanym w przedstawienie.
Karol Morawski