Podróż po wybranych krajach Unii Europejskiej - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 12.06.2024, 10:39

Podróż po wybranych krajach Unii Europejskiej

taniec przedszkolaków

11 czerwca w ramach Tygodnia Europejskiego klasy 0-3 wybrały się w podróż po krajach Unii Europejskiej. Uczniowie zagłębiali się w ciekawostki państw, odkrywając w nich to, co najpiękniejsze, m.in. obyczaje, tradycje, znane postacie, języki, kuchnię, muzykę, taniec.
Pierwszym etapem podróży było opracowanie przez każdą klasę informacji, ciekawostek związanych z wybranym krajem i przedstawienie ich w formie plakatu. Uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się w proponowane aktywności. Miło było patrzeć na wzajemne wsparcie, inspirowanie się, kreatywne działania.
Kolejnym etapem było zaprezentowanie się uczniów za pomocą różnych środków artystycznego wyrazu.
W sali teatralnej za pomocą pantomimy, śpiewu, tańca, prezentacji multimedialnej, podróż uczniów do Francji, Holandii, Hiszpanii, Grecji, Irlandii i Węgier okazała się niezwykle ciekawym i bogatym w doświadczenia wydarzeniem. Różnorodność form artystycznego wyrazu sprawiła, że uczniowie mogli poczuć się tak, jakby naprawdę odwiedzili dany kraj. Podróż nie tylko poszerzyła wiedzę uczniów na temat innych krajów UE, dostarczyła także wielu miłych wrażeń, które sprawiły, że ten dzień minął w naszej Szkole w radosnej atmosferze.
Było nam bardzo miło tym bardziej, iż podczas podróży towarzyszyła nam Pani Dyrektor Iwona Pańpuch i Pani Wicedyrektor Urszula Górniak. Pani Dyrektor skierowała słowa uznania wszystkim klasom i nauczycielom, które zaprezentowały wysoki poziom swoich umiejętności i zdolności, zdając celująco egzamin z odpowiedzialności i solidarności klasowej, włączając się w działania w ramach obchodów Tygodnia Europejskiego.
Żaneta Kurzawska