Podtrzymywanie więzi międzypokoleniowych i nauka szacunku wobec osób starszych - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 29.03.2024, 09:52

Podtrzymywanie więzi międzypokoleniowych i nauka szacunku wobec osób starszych

prezentacja wykonanych prac1

Z okazji Świąt Wielkanocnych w świetlicy odbyły się warsztaty, których celem było stworzenie „królików” - pięknych pudełeczek prezentowych. Uczniowie na podstawie szablonu dostarczonego przez nauczyciela odrysowywali a następnie wycinali wzory, które po złożeniu zmieniły się w sympatyczne króliczki. Dodatkowo mali artyści ozdobili prace ruchomymi oczkami, różowymi uszkami i żółtymi kokardkami. Następnie nauczycielki włożyły do „króliczków” niespodzianki w postaci słodyczy i tak przygotowane prace zawieziono do Domu Pomocy Społecznej im. Wiktorii Michelisowej oraz do Lubelskiej Szkoły Super Babci i Super Dziadka w Lublinie, aby uhonorować starsze osoby.
W ten sposób przypominamy dzieciom o konieczności podtrzymywania więzi międzypokoleniowych i uczymy szacunku wobec osób starszych, a także pielęgnujemy polskie tradycje.
Osoby odpowiedzialne: Katarzyna Stanisławek. Renata Jones, Jolanta Haftaniuk