Poznajemy zawody naszych rodziców - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 08.05.2024, 11:22

Poznajemy zawody naszych rodziców

dzieci prezentują pizzę

25.03.2024r. uczniowie klasy 2A w ramach realizacji zagadnień z projektu „Poznajemy zawody naszych rodziców” wzięli udział w warsztatach edukacyjno - kulinarnych. Warsztaty rozpoczęły się od poznania pracy kucharza, baristy, kelnera i cukiernika. Pierwszym etapem było przygotowanie w zespołach lemoniady. Każdy zespół miał inne produkty, więc przygotowane zostały lemoniady: arbuzowa, cytrynowa z miętą, bananowa i truskawkowa. Następnie uczniowie samodzielnie zaprojektowali pizzę, którą później pod okiem kucharza wykonali. Na koniec warsztatów każdy według instrukcji cukiernika stworzył swój  deser „tiramisu”. To był wyjątkowy „przepyszny” dzień.

Alicja Pruchniak