Projekt językowo - przyrodniczy - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 03.06.2024, 09:03

Projekt językowo - przyrodniczy

dzieci przy donicy

W kwietniu i maju realizowany był w naszej Szkole projekt ekologiczno-językowy nauczycieli języka niemieckiego, przyrody i wychowawców świetlicy. Przeprowadzone zostały liczne pogadanki na temat sposobów ochrony środowiska, zapobiegania jego zanieczyszczeniu oraz sposobów eko - wsparcia naszej planety. Zorganizowano warsztaty z wykorzystaniem materiałów nadających się do recyklingu – dzieci wykonały samochody z plastikowych butelek. Podczas wizyty w przyszkolnym ogródku ekologicznym uczniowie zobaczyli dom dla owadów, beczkę na deszczówkę, kwietniki ze zużytych opon oraz owocujące już krzewy agrestu jako przykład realizacji w praktyce zasad zrównoważonego rozwoju. Należy zaznaczyć, że uczniowie poszerzyli także słownictwo z języka niemieckiego związane z tematyką realizowanych zajęć przy wykorzystaniu aplikacji Quizlet oraz gier i zabaw językowych zarówno w sali lekcyjnej jak i na świeżym powietrzu. Projekt zakładał również implantację nowych roślin w ogródku szkolnym. Uczestnicy koła przyrodniczego wyhodowali powoje a uczestnicy zajęć języka niemieckiego z klas 1-3 posiali zioła i kwiaty przyjazne dla pszczół.

Renata Jones
Katarzyna Stanisławek