Sukces naszego ucznia - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 24.03.2024, 20:31

Sukces naszego ucznia

Nagrody które otrzymał nagrodzony uczeń

21 marca 2024 roku w Zespole Szkół Transportowo-Komunikacyjnych odbył się finał konkursu "Pięciobój Zawodowy ZSTK", w który uczeń naszej Szkoły Mykola Holovatiuk zdobył III miejsce w kategorii - technik robotyk. Był to drugi etap zmagań uczniów z zadaniami związanymi z różnymi zawodami, takimi jak: technik logistyk, technik spedytor, technik informatyk, technik mechatronik, technik robotyk oraz technik transportu kolejowego. W pierwszym etapie uczniowie z całego województwa mieli do rozwiązania test. Osoby z najwyższym wynikiem zakwalifikowały się do kolejnego etapu. W drugim etapie uczniowie otrzymali do wykonania zadanie praktyczne. Technik robotyk  miał za zadanie zaprogramować ramię robota do przenoszenia wybranych materiałów za pomocą programu zainstalowanego na stanowisku konkursowym.

Karina Kołbuś