Teatrzyk Kamishibai - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 13.06.2024, 10:06

Teatrzyk Kamishibai

zdjęcie teatrzyka

Naszą Szkołę odwiedziła p. Katarzyna Kapek, nauczyciel – bibliotekarz Wydziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Przeprowadziła ona zajęcia promujące czytelnictwo w klasach 1c, 2a oraz 2b.
Zgromadzonych uczniów zapoznała z nową metodą – Kamishibai. To teatrzyk obrazkowy ukryty w "drewnianej skrzynce". Służy do prezentowania widzom ilustracji, które tworzą fabułę, ułożonych jeden po drugim, umieszczonych w butai. Na odwrocie każdej ilustracji znajduje się fragment tekstu czytanego głośno przez narratora siedzącego przy teatrzyku.
Zaproszone dzieci oglądały piękne ilustracje przypominające slajdy. Uczniowie poznali kilka opowiadań m. in.: „Czułość” i „Dwa ptaszki”. Teksty te utwierdziły uczniów, że warto żyć w przyjaźni oraz jak cenna jest współpraca i wzajemna pomoc.

Piotr Bielak
nauczyciel – bibliotekarz