Uczniowie klasy 7a w teatrze - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 26.03.2024, 22:55

Uczniowie klasy 7a w teatrze

Uczniowie klasy 7a w teatrze

Uczniowie klasy 7a mieli okazję uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu teatralnym. 13 marca 2024 r. wybrali się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego, aby zapoznać się z adaptacją „Balladyny” na podstawie dramatu autorstwa Juliusza Słowackiego, w wykonaniu twórców i artystów reprezentujących Scenę Polską Teatru Cieszyńskiego. „Balladyna” to jeden z najważniejszych polskich dramatów epoki romantyzmu. To opowieść o żądzy władzy i dojrzewaniu do roli zbrodniarza. Głównym celem twórców przedstawienia było ukazanie problemu bogactwa i władzy. Sztuka okazała się wierną adaptacją dramatu, a aktorzy znakomicie odegrali powierzone im role. Pozytywny odbiór całości dopełniły idealnie dobrane kostiumy oraz muzyka doskonale oddająca nastrój poszczególnych scen.
Widzowie ocenili spektakl bardzo dobrze, przyznali, ze zarówno gra aktorska, kostiumy, scenografia, jak i oprawa muzyczna były na najwyższym poziomie.

Sylwia Woźniak