„ Wiosenny kącik przyrody” w grupie 0 „a” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 08.05.2024, 13:01

„ Wiosenny kącik przyrody” w grupie 0 „a”

kolaż zdjęć - sadzenie1

Pod koniec kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach pn. „ Wiosenny kącik przyrody”. Miały one za zadanie rozbudzanie zainteresowań zmianami zachodzącymi w przyrodzie poprzez obserwację rozwoju roślin.
Przedszkolaki przyniosły na zajęcia doniczki, nasiona oraz cebulki różnych kwiatów. Podczas prelekcji poznali budowę roślin, etapy ich sadzenia oraz metody pielęgnacji. Po wysłuchaniu instrukcji i wskazówek nauczyciela uczniowie samodzielnie
napełnili doniczki ziemią, aby później posadzić w niej m.in. kwiaty cebulowe. Każdego ranka uczniowie podlewają, pielęgnują oraz obserwują wzrost sadzonek.
Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za pomoc w urządzeniu wiosennego kącika przyrody poprzez wzbogacenie go w różnorodne nasiona, cebulki i przedmioty.
Wychowawcy 0a