Wiosenny spacer uczniów klas 1 „c” i 2 „c” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 09.04.2024, 12:45

Wiosenny spacer uczniów klas 1 „c” i 2 „c”

zdjęcie uczniów

Odkrywanie niespodzianek przyrodniczych to niezwykła przygoda, szczególnie wiosną, gdy świat budzi się do życia. W piątek, 5 kwietnia, uczniowie klas 1 „c” i 2 „c” wybrali się na spacer w okolicy Szkoły wspólnie poszukując zwiastunów wiosny. I spotkali ją... W promieniach słońca, kroplach deszczu, śpiewie ptaków i pierwszych wiosennych kwiatach. Udało nam się znaleźć przepiękne szafirki, żonkile, hiacynty, zawilce oraz obficie kwitnące forsycje. W trakcie przeprowadzanej obserwacji rozwijaliśmy kompetencje społeczne poprzez aplikację “Birdnet”, dzięki której rozpoznawaliśmy głosy ptaków. Dzięki przychylności aury, bogatsi o nowe doświadczenia przyrodnicze, wszyscy zadowoleni wróciliśmy ze spaceru.

Wychowawcy klas
Klaudia Szpot